विवाहको लागि वरवधु खोज्ने नेपाली वेबसाइटको सुरुआत

अमेरिका – भर्जिनिया फेब्रुअरी १३, २०२४ मंगलवार

यदि तपाईं वर वा बधूको खोजीमा हुनुहुन्छ वा तपाईं विवाह गर्ने सोंचाइमा हुनुहुन्छ र तपाईका आफन्त वा आमाबुबाले विवाहको प्रबन्ध मिलाउन सक्नु भएको छैन भने अब अनलाइनमार्फत सिधै वरवधु खोज्न सक्नु हुनेछ ।

WWW.MEROJIVANSATHI.COM नामक अनलाइन पोर्टलको प्रारम्भ भएपछि संसारभरि छरिएर रहेका नेपालीले आवेदन भर्ने, आफूलाई चित्त बुझ्ने योग्यता भएका वरबधुको आफै खोजी गर्न सक्ने कुरा हिन्दु कल्चरल सेन्टरका सॅस्थापक राजेन्द्र खनालले बताउनु भएको छ । 

अंग्रेजीमा Hindu Cultural Center  नाम दिइएको सो अनलाइन पोर्टलको मुख्य उद्देश्य अमेरिकाजस्तो पाश्चात्य सॅस्कृतिको प्रभाव रहेको देशमा पनि सनातन हिन्दुहरुको वैदिक परम्परा जगेर्ना गर्नुका साथै धार्मिक अनुष्ठानलाई समेत सहज, सरल तथा सौहाद्र बनाई पूजा-पाठ, यज्ञ, महायज्ञ, भजनकीर्तन आदि धार्मिक क्रियकलापहरुलाई व्यवस्थित गरी प्राय सबै स्टेटहरुमा सेवा प्रदान गर्ने लक्ष लिएको छ ।

साथै WWW.MEROJIVANSATHI.COM ले पनि संसारभरि छरिएर रहेका नेपाली तथा नेपाली भाषीहरुबीच जोडेर दाम्पत्य जीवन स्थापित गरी आफ्नो सॅस्कार र सॅस्कृतिको बचावट गर्नेछ भन्ने ठूलो अपेक्षा  पनि लिएको छ । साथै ज्योतिषीय सुझाब र सल्लाहसॅगै विवाहसॅगसम्बन्धित सबै सेवाहरु हिन्दु सॅास्कृतिक केन्द्र अमेरिकाले दिॅदै आईरहेको कुरा पनि विज्ञप्तिमार्फत जानकारी गराउनु भएको छ ।

सो अनलाइन पोर्टल अमेरिकाको वासिंटन डीसीस्थित भर्जिनिया निवासी  संयोजक राजेन्द्र खनालले सम्बन्धित देशको प्रचलित कानूनअनुसार वैवाहिक कानूनभित्र रहेर स्वतन्त्रता र गोपनीयतालाई सुरक्षित गर्दै विवाहको लागि वरबधु उपलब्ध गराई विवाह गराउन मान्यताप्राप्त योग्य पण्डित/ पुरोहितहरुबाट विवाह सम्पन्न गरिदिने सेवा समेत रहेको कुरा जानकारी गराउनु भयो । उहॅाले भने अमेरिकामा २०१२ देखि नै  सम्पूर्ण कार्मकाण्डसॅगै विवाह गराईसकेपछि विवाहको प्रमाणपत्र दिने समेत गरेको बताउनु भयो ।

यस अनलाइनको शुभारम्भ गर्दै विदेशमा बस्दै गर्दा  नेपाली कला, संस्कृति तथा धर्मले नै आफ्नो पहिचान गरिरहेकाले यसलाई  अझ सशक्त रुपमा अरु धेरै पण्डित पुरोहितहरुलाई समेत जोडेर कर्मकाण्डमा एकरुपता ल्याउनु पर्ने पर्ने कुरामा पनि निकै जोड दिएर लागेको पाईन्छ । सनातन हिन्दु धर्म, संस्कारमा सधै अगाडि रहेको बताउँदै समाजमा गरिने यज्ञ तथा कर्मकाण्डले नै हिन्दू सॅस्कृतिलाई जोगाइराखेको कुरा प्रष्ट पार्नु भयो ।

वरबधू खोजीमा रहेका व्यक्तिले उक्त वेबसाइटमा गएर आफूले खोजेको योग्यता पुगेको व्यक्तिको सूचना ग्रहण search गर्ने, आफ्नो निवेदन दर्ता गर्ने र आफूले दिनुपर्ने विवरण दिएपछि  कुनै पनि प्राविधिक कठिनाई आएमा  पोर्टलका आईटी कर्मचारीले सहयोग गरी निवेदकको दर्ता  फारम पूर्ण गर्न  सघाउने छन् । यो सेवा पनि २४ सै घन्टा ह्वाट्सएप मार्फत दिईने कुराको जानकारी विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

Thanks news for Hcc Team.

 

Visit us www.merojivansathi.com 

सॅस्थाको विज्ञप्ति
 USA तथा संसारभरि छरिएर रहनुभएका सम्पूर्ण नेपाली दाजुभाई तथा दिदीबहिनीहरुमा नमस्कार । 

    बिगत १५ वर्षदेखि USA मा धार्मिक तथा आध्यात्मिक र सॅास्कृतिक सेवा दिंदै आईरहेको आधिकारिक सॅस्था हिन्दु कल्चरल सेन्टरको सहकार्यमा USA तथा संसारभरि छरिएर रहनुभएका सम्पूर्ण नेपाली दाजुभाई तथा दिदीबहिनीहरुको लागि हामी merojivansathi.com नामको matrimonial / wedding match /sadhi/ लमी/ विहेवारी सेवा सुरु गरिसकेका छौं । यसभित्र तपाईले आफ्नो लागि वा परिवार वा साथीभाईलाई सुहाउॅदो सोंचेजस्तो / खोजेअनुसारको वैवाहिक जोडी वर-बधु बनाउनको लागि सहयोग होस् भन्ने उद्देश्यले यो सेवा सुरु गरेका छौं, हजुरहरुले यस कार्यका लागि यस लिंक लाई सेयर गरी साथ र सहयोग पुर्याउनु हुनेछ भन्ने अपेक्षा लिएका छौं । तपाइको अमूल्य सुझाव र सल्लाहको पनि हामीलाई आवश्यकता पर्नेछ । कृपया तलको कमेन्ट बक्समा  आफ्नो प्रतिक्रिया राखिदिनु होला ।  धन्यवाद । हिन्दु कल्चरल सेन्टर टिम अमेरिका । संयोजकः राजेन्द्र खनाल 

www.Hinduculturecenter.com 

नोटः यस वेवसाईटभित्र कुनै पनि प्रकारको नकारात्मक टिप्पणी तथा अश्लील खालको फोटो/भिडियो पोस्ट गर्न नपाईने तथा आफ्नो सबै विवरण सुरक्षितसाथ रहने र कसैको पनि व्यक्तिगत विवरण लिई अन्यत्र सेयर गरेको पाईएमा अमेरिकन कानुन बमोजिम कारबाही गरिने ब्यहोरा समेत यसै सूचना मार्फत हाम्रो वेबसाईटमा प्रकाशित गरेका छौं । आफ्नो विवरण सही र यथार्थ हुनुपर्ने कागजातसहित विभिन्न चरणहरु पार गर्दै पूरा बिबरण भरिसकेपछि मात्र पेमेन्टको प्रक्रियामा जानुहोला । यसमा पनि आफूलाई मन पर्ने ४ वटा प्लानमध्ये उपयुक्त प्लान रोज्न सक्नु हुनेछ । दर्ता प्रक्रियामा कुनै पनि समस्या देखिएमा हाम्रो WhatsApp +1-703-689-1117 सेवा चौबिसै घन्टा उपलब्ध हुनेछ । धन्यवाद । 

www.merojivansathi.com 
+1-703-689-1117 whatsapp 24 hours 7 day 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.