विश्वशान्तिका लागि पुन: जप तथा पाठ यज्ञ हुने ! सहभागिताको लागि आह्वान

विश्वशान्तिका लागि पुन: जप तथा पाठ यज्ञ हुने ! सहभागिताको लागि आह्वान – 

संसार अनित्य छ, छणभंगुरछ, ईश्वरको अनुकम्पा भयो भने बँच्न पनि सक्छ, अनुकम्पा भएन भने एक छणमा नाश हुन पनि सक्दो रहेछ भन्ने कुरा अहिले विश्वव्यापीरुपमा फैलिरहेको काेराेना भाइरसको महामारीबाट सम्पूर्ण जगतलाई चेतना हुँदैछ ।यस संसारमा भगवानभन्दा ठूलो कोही छैन, यसकारण भगवानलाई सम्झी आफ्नो आत्मविश्वासलाई बढाउनु भयो भने यसको डर र त्रासबाट बँच्न सकिन्छ । यसकारण यस भाईरसबाट मुक्ति पाउन तथा विश्वशान्तिका लागि प्रार्थना गर्न ‘विश्वशान्ति जपपाठयज्ञ’ कार्यक्रम हुनेभएकाे छ । विश्व अध्यात्म केन्द्रकाे आह्वान तथा अन्य विभिन्न देशका स्थानीय संस्था र व्यक्तिकाे संयाेजकत्वमा हुने यज्ञका लागि अनलाईन बैठकले निर्णय लिएकाे हाे । बैठकले विश्वभर रहनुहुने सम्पूर्ण गुरुवर्गहरुलगायत यससम्बन्धी ज्ञाताहरु आ-आफ्नै घरमा बसी पाठ तथा जप गर्नका लागि अनुरोध पनि गरेको छ । यस बैठकमा अमेरिकाका विभिन्न स्टेट, क्यानडा, बेलायत, अस्ट्रेलिया र नेपालबाट समेत संयोजकका रुपमा गुरुहरुको सहभागिता रहेको थियो ।  यहीँ मार्चको २५ देखि २७ तारिखसम्म गरिएको यस आध्यात्मिक अनुष्ठानको प्रत्यक्ष अनुभव गर्नुभएका भक्तजनहरु तथा यस कार्यमा साथ दिई सहयोग गर्नुहुने सम्पूर्ण गुरुवर्ग, ज्ञाताहरुलाई हार्दिक धन्यवाद । यसैगरी धेरै जनाको अनुरोधलाई स्वीकार गर्दै फलत: यहीँ एप्रिल १ तारिख ‘चैत्राष्टमी’को दिन र २ तारिख ‘रामनवमी’को दिन पनि सबैले अनुशरण गर्नुहुन आह्वान गरिएको छ ।

सनातन वैदिक ग्रन्थमा विद्यमान एवं प्राच्य त्रिकालदर्शी महर्षिहरुद्वारा प्रत्यक्ष अनुभव गरिएका मन्त्रशक्तिकाे माध्यमबाट विश्वभर एकै समयमा बिहान १० बजे जपयज्ञ प्रारम्भ हुने कुरा बताइएकाे छ । प्रात: स्नान, आचमन, ध्यान, याेग तथा प्राणायाम आदि नित्यकर्म गरी निम्नानुसार
जपयज्ञमा सहभागी हुन सबैमा सूचना मार्फ़त आयाेजकले अनुरोध गरेकाे छ  ।
कार्यक्रमकाे सुरुआत अप्रिल १, २०२० बुधबार बिहान १० देखि ११ बजे सम्म स्थानीय समय अनुसार ‘देव्या: कवचम्’ तथा अन्य देवी मन्त्र वा सिद्द कुन्जिका स्तोत्र वा सप्तशति पाठ !
अप्रिल २, २०२० बिहीबार, बिहान १० देखि ११ बजे सम्म श्रीराम नवमीकाे पावन अवसरमा ‘राम’ नामसंकीर्तन अथवा भानुभक्त रामायणका केही मुख्य  मुख्य भाग वा आचार्य तुलसीराम कँडेलद्वारा अनुवादित नेपाली रामचरितमानस ग्रन्थकाे पाठ गर्न आयाेजकहरुले आह्वान गरेका छन् ।
हाल विश्वमा व्याप्त यो माहामारीबाट जीवन गुमाउनेहरुप्रति हार्दिक श्रद्धांजली व्यक्त गर्दै संक्रमितहरुकाे शीघ्र स्वास्थ्यलाभकाे कामना गर्दै बैठक आरम्भ भएकाे थियाे ।
नोट : यस बीचमा कोही कसैलाई आपत पर्यो, अति नै पीड़ा भयो वा खानपानका लागि समस्या भएमा, परामर्श लिनु पर्यो वा सहयोगको आवश्यकता परेमा कृपया विश्व अध्यात्म केन्द्रका यी नम्बरहरुमा सम्पर्क गर्नु होला –
सम्पर्क नम्बर 1-703-870-6480 वा (718) 285-1866
 धन्यवाद !

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.